30.06.2017

Лучанина судитимуть за поширення сепаратистських матеріалів у соцмережах

Прокуратура Волині спільно з Управлінням служби безпеки України у Волинській області зібрали докази для обвинувачення 28-річного лучанина у розповсюдженні матеріалів із систематичними закликами до насильницького захоплення державної влади в Україні (кримінальні правопорушення, передбачені ч.ч. 1,2 ст. 109 КК України), повідомляє Поштівка.

Чоловік зареєстрував електронні сторінки під мережевими псевдонімами в соціальних мережах, в тому числі російського походження, та пропагував ідеї збройного усунення діючої влади і захоплення адміністративних будівель обласних та місцевих держустанов у різних містах України.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисника вилучили комп'ютер та мобільні пристрої з доказами здійснення антиукраїнської діяльності.

29.06.2017

В Одеському порту згнило 40 тонн контрабандного тютюну

порт

В Одеському морському торговельному порту в двох контейнерах згнили майже 40 тонн тютюну, заарештованих прокуратурою.

Приморський районний суд за результатами товарознавчої експертизи санкціонував знищення тютюну, оскільки він став непридатним до вживання, повідомляє Поштівка.

Контейнери були затримані в 2012 році співробітниками Служби безпеки України. В СБУ стверджують, що їх ввезли в Україну за документами, які містять недостовірні відомості, а на мішках немає акцизних марок.

"Представники комерційних структур, які вступили в змову з співробітниками Одеської митниці, намагалися незаконно оформити цей вантаж", – йдеться в матеріалах справи.

Поки справа розслідувалася, контейнери стояли на терміналі, всіма забуті. У кінці минулого року прокуратура домоглася їх арешту і переміщення на склад. Там товар оглянули експерти, які дійшли до висновку про неможливість його використання за призначенням.

«В тюках наявні цвіль, прілість, відчувається гнильний запах», – зазначається у висновку експертизи.

Як будуть знищувати зіпсований тютюн, поки невідомо.

28.06.2017

Міністр оборони США Маттіс звинуватив Путіна у міжнародних злочинах

Маттіс

Міністр оборони США Джеймс Маттіс звинуватив президента Росії у тому, що він вчинив «злочин» поза російськими кордонами, а саме, що він кинув виклик міжнародному порядку, встановленому після Другої світової війни.

Маттіс, який відвідує Європу, зробив таку заяву перед групою студентів на церемонії 70-річчя Плану Маршалла, який уможливив відбудову знищеної війною Європи, повідомляє Поштівка.

Керівник Пентагону нагадав про агресію Росії проти України і втручання в американські президентські вибори 2016 року.

Напруженість між США і Росією посилились після обрання Трампа президентом.

Американські розвідувальні служби і адміністрація колишнього президента Обами твердять, що Трамп виграв вибори з допомогою Росії.

Ряд звинувачень незабаром також висунуто й в інших країнах, таких як Франція, де американські розвідувальні агентства звинуватили Росію у втручанні до демократичного процесу.

Тепер Конгрес Сполучених Штатів розглядає питання накладення більше санкцій проти Росії з цього самого приводу.

Між обома країнами триває суперечка щодо сирійського конфлікту – вони звинувачують одна одну у відповідальності за погіршення там ситуації.

Міністр оборони США також запевнив союзників з НАТО про те, що адміністрація Трампа підтримуватиме військовий союз, незважаючи на відсутність співпраці з боку деяких членських країн.

Трамп, який у час виборчої кампанії заявив, що НАТО «застаріле», висловив більше занепокоєння про майбутнє альянсу під час саміту «Великої сімки» в Європі минулого місяця, де він нагадав союзникам про рівень їх витрат на оборону.

Україна втрачає позиції на світовому ринку яблучного концентрату


Україна продовжує втрачати позиції на світовому ринку яблучного концентрату. При цьому експерти підкреслюють, що за 11 місяців сезону 2016/17 Україна експортувала найменший обсяг даної продукції як мінімум за останні п'ять років.

Так, за вказаний період країна відвантажила на зовнішній ринок всього 50 тис. тонн яблучного концентрату, що на чверть менше, ніж у попередньому сезоні, і в 1,6 рази поступається середнім показникам за останні п'ять сезонів, інформує кореспондент «Поштівки».

За словами учасників ринку, ситуація, що склалася на ринку обумовлена відразу декількома факторами. По-перше, основні споживачі українського концентрату — країни ЄС, які в останні кілька сезонів переорієнтувалися на власне виробництво, через проблеми з реалізацією яблука на зовнішньому ринку, після введення ембарго з боку РФ.

По-друге, вже другий сезон поспіль і самі заводи скорочують обсяг переробки яблука, оскільки через високі ціни на сировину змушені переглядати плани по формуванню сировинної бази.

Манафорт визнав, що отримав від “Партії регіонів” 17 мільйонів доларів



Факт отримання Манафортом грошей за роботу для "Партії регіонів" випливає з документів, які американець подав у мін'юст США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів.

Екс-глава передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт в 2012-2013 роках отримав 17 мільйонів доларів від "Партії регіонів", пише Поштівка.

Консалтинговій фірмі екс-глави передвиборного штабу Трампа довелося зареєструватися іноземним агентом. Відмова від реєстрації може переслідуватися в кримінальному порядку.

З заповненої форми, яку подав у Мін'юст Манафорт, випливає, що в 2012-2013 роках його фірма, наприклад, писала передвиборчу програму для "Партії регіонів", реалізовувала стратегію виборчої кампанії, розробляла партійну платформу і проводила міжнародне спостереження за виборами.

Відзначається, що угоду фірма укладала з виконуючим обов'язки голови "Партії регіонів" Володимиром Рибаком: з 2012 по 2014 рік – голова Верховної ради України.

В анкеті, поданій в Мін'юст, метою роботи фірми Манафорта на "Партію регіонів" в 2013-2014 роках називається "децентралізація влади з передачею максимальних повноважень регіонам, будівництво політичної партії західного зразка і перетворення України в найбільш привабливу для інвестицій державу в регіоні".

Компанія отримала від української партії 17 млн доларів. На консультантів, роботу опитувальних агентств та інші послуги фірма Манафорта витратила понад 4 мільйони доларів, в тому числі на роз'їзди і подорожі – 2,1 мільйона доларів.

У США стався перший випадок знищення повітряної цілі бойовим лазером

Raytheon Company -helicopter-based firing of High Energy LaserКомпанія Raytheon облаштувала гвинтокрил високоенергетичним лазером

ВПС США спільно з компанією Raytheon успішно провели випробування бойового лазера, встановленого на вертольоті AH-64 Apache. Оснащений новою зброєю гвинтокрил зміг відстежити і збити нерухомий безпілотник з дистанції 1,4 кілометра.

Випробування проводилися в рамках програми розробки перспективних лазерних систем, повідомляє Поштівка.

У випробуваннях, що проходили на ракетному полігоні White Sands в штаті Нью-Мексико, задіяли як персонал Raytheon, так і фахівців управління програмою гвинтокрила "Апач" Армії США і командування спеціальних операцій Збройних сил США.

Як наголошується в повідомленні, це був перший випадок успішного застосування бойового лазера з вертольота, що довів можливість використання такого зброї з маневрують літальних апаратів з широким діапазоном швидкості і висоти польоту.

В ході стрільб система взяла на супровід і сфокусувала енергію на меті, похила дистанція до якої становила 1,4 кілометра. Фахівці відзначили, що результати випробувань показують правильність обраного напрямку роботи.

Відзначається, що отримані після випробувань дані допоможуть створити високоенергетичні лазерні системи. "Отримані дані показують, що ми на вірному шляху", – повідомив представник компанії.

Екс-депутат Держдуми: Хрущов нав’язав Крим Україні


Колишній генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов практично "нав'язав" Крим Україні, заявила вдова екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, колишній депутат Держдуми і оперна співачка Марія Максакова, повідомляє Поштівка.

"Уже давно нав'язана хибна лінія, бо виглядає все так, ніби Хрущов помилково або ще з якихось своїх міркувань, перевищивши свої повноваження, нібито віддав те, чого не мав права віддавати. Але насправді, коли він приїхав до Криму й побачив цю антисанітарію… Інфраструктура, як і все інше, була настільки слабкою, що Хрущов зрозумів, що це для України – півострів, а для Росії – це фактично острів", – сказала Максакова в ефірі телеканалу "112 Україна".
За її словами, Хрущов фактично  нав'язав Крим Україні, тому Україна відчувала себе скривдженою.
"І він (Хрущов – ред.) фактично … нав'язав Крим Україні. І Україна, природно, себе відчувала в цьому відношенні скривдженою. Вона могла б витратити ці гроші на Одесу або ще якісь свої території, але замість цього вона взяла собі Крим, звалила його на свої плечі, виправила там ситуацію, наскільки це було можливо, а потім у неї, шляхом "городнього права", Крим забрали. Це ж об'єктивна реальність ", – заявила співачка.

27.06.2017

В Україні падає виробництво горілки та коньяку

ціни на алкоголь Поштівка

Виробництво горілки з вмістом спирту менше 45,4% в Україні в січні-травні 2017 року скоротилося на 21,1% порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до 5,5 млн декалітрів, виробництво коньяку та бренді скоротилося на 24,9% – до 781 тис. декалітрів, повідомила Поштівка із посиланням на Державну службу статистики.

Виробництво горілки в травні 2017 року становило 847 тисяч дал, що на 23% більше, ніж місяцем раніше, і на 3,1% менше, ніж у травні 2016 року. Виробництво коньяку та бренді в травні поточного року становило 128 тис. дал, що на 22,4% поступається показнику квітня поточного року, але на 15,1% перевищує показник за травень 2016 року.

Також повідомляється, що обсяг виробництва лікерів та інших спиртних напоїв в Україні в січні-травні збільшився на 7,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 2,36 мільйона дал. У травні поточного року виробництво лікерів та інших спиртних напоїв становило 545 тисяч дал, що на 5,8% менше, ніж минулого місяця, і на 1,8% більше, ніж у травні 2016 року.

Зазначається, що останнім часом в Україні все важче знайти справжній український коньяк.

"На жаль, ми спостерігаємо тренд, чим м'якіший коньяк трирічної витримки, тим більше ймовірність, що це не справжній коньяк. Коньяк має насичений і трохи різкуватий смак, адже витримка в дубі насичує його дубильними речовинами… Витримувати коньячний спирт в бочках роками – це досить дороге задоволення. Тому, в Україні сьогодні масово розвивається сегмент бренді. Це напої зі спиртів, часто з винограду, які витримані не менше трьох років", – пояснив маркетинг-директор компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий.

Дані наводяться без урахування окупованої території Криму та частини зони проведення антитерористичної операції.

У Білому домі заявили, що закон про санкції проти Росії не пройшов встановлену процедуру

White House

За словами прес-секретаря президента США Шона Спайсера, фактично закону наразі "немає", повідомляє Поштівка.

Законопроект про нові санкції проти Росії був прийнятий Сенатом США із порушенням процедури, тому зараз законопроекту фактично "немає". Про це заявив прес-секретар президента США Шон Спайсер під час брифінгу.

"Прийнятий Сенатом новий законопроект не пройшов встановлену процедуру. Я маю на увазі, що закону на даний момент немає", – сказав Спайсер.

Також, він не став відповідати на питання, чи підтримає Білий дім новий раунд санкцій зазначивши, що спершу потрібно дочекатися текст законопроекту.

Раніше повідомлялося, що Білий дім виступає проти запровадження нових антиросійських санкцій і що Білий дім лобіює послаблення схвалених Сенатом санкцій проти РФ.

Нагадаємо, сенат США 14 червня схвалив поправку, яка передбачає посилення санкцій відносно Росії, які, закрема, можуть вдарити по проекту "Північний потік-2", але Конгрес США відклав голосування щодо нових санкцій проти Росії.

20 червня США розширили санкції проти Росії через агресію щодо України, додавши до списку обмежувальних заходів ще 38 росіян та організацій.

25.06.2017

Очільник ЦРУ зробив різку заяву на адресу Росії


Директор ЦРУ Майк Помпео

Росія протягом десятиліть намагається підірвати американську демократію. Таку заяву зробив директор ЦРУ Майк Помпео.

Про це повідомляє Поштівка.

Помпео прямо сказав, що Росія втручалася в у вибори президента США 2016 року, і назвав ці дії офіційної Москви "неоригінальними".

"Вони займаються цим упродовж шалено довгого часу. Десятиліттями Росія намагається підірвати американську демократію. Отже в деякому сенсі це не новина, але, зрозуміло, це акцентує увагу на нашій здатності зрозуміти, як їх зупинити", – розповів глава ЦРУ.

Водночас він зазначив, що не має доказів особистої причетності президента Росії Володимира Путіна до цього втручання.

24.06.2017

Україна виграла медальний залік чемпіонату Європи з боксу



Українські боксери-аматори виграли три золотих, срібну і дві бронзових медалі на чемпіонаті Європи в Харкові, і таким чином забезпечили збірній перемогу в медальному заліку.

Новими чемпіонами Європи стали Олександр Хижняк (до 75 кг), Віктор Вихрист (понад 91 кг) і Юрій Шестак (до 60 кг), повідомляє Поштівка.

Микола Буценко (до 56 кг) став срібним призером, поступившись у фіналі англійцю Пітеру Макгрейлу.

Також з медалями чемпіонат Європи закінчили Євген Барабанов (до 69 кг) і Дмитро Замотаєв (до 52 кг), які здобули бронзові нагороди.

23.06.2017

Китай замовив Україні поставку 50 літаків Ан-178

"Антонов" розгортає виробництво Ан-178 Поштівка

Планується, що на Ан-178 встановлять турбореактивний двигун Д-436-148ФМ виробництва "Мотор-Січ".

Українські держпідприємства обговорили з китайським замовником поставку 50 літаків Ан-178 під час авіасалону у Франції. Про це повідомляє прес-служба Мотор-Січ, яку цитує видання «Поштівка».

Згідно з повідомленням, на Le Bourget відбулися переговори між компаніями "Антонов", "Івченко-Прогрес", "Мотор-Січ" і китайським замовником щодо проекту літака Ан-178. Йшлося про постачання 50 літаків до Китаю: 12 літаків в готовому вигляді, і 40 літакокомплектів.

Також обговорювалися питання щодо термінів фінансових надходжень і відвантаження реальної і матеріальної частини для виробництва цього літака в Китаї.

Крім того, планується, що на Ан-178 встановлять турбореактивний двигун Д-436-148ФМ виробництва "Мотор-Січ".

Легендарний буксир «Граніт» Одеського порту повернувся у рідну гавань

буксирБуксир «Граніт» повернувся в Одеський порт

Днями Чорноморський судноремонтний завод завершив ремонт буксира «Граніт» для Одеського порта, повідомляє Поштівка.

Буксир «Граніт» став на ремонт в грудні 2016 року. В ході докового ремонту були проведені корпусні роботи: проведені заміри залишкових товщин корпусних конструкцій, ремонт пошкоджених ділянок, очищення і фарбування корпусу; ремонт гвинто-рульової групи, виїмка гребних валів, дефектація і заміна зношених комплектуючих, мотоочистка двигунів, виконана перевірка всіх суднових систем і механізмів. Значну частину часу забрала закупівля запчастин, необхідність заміни яких була виявлена ​​при дефектації.

Тепер судно повністю відремонтовано і готове до експлуатації, роботи здані замовнику і інспектору Регістру.

Портовики стверджують, що «Граніт» – судно незвичайне у всіх сенсах. За своєю багатофункціональністю, потужністю і красою він дасть фору будь-якому іншому з 12-ти буксирів Одеського порту.

– Наш портофлот півроку чекав на повернення «Граніту» у рідну гавань, – зазначив начальник адміністрації Одеського морського порту Ігор Ткачук. – Цієї зими без нього було непросто. Буксир має льодовий клас і може виконувати роботу в льоду. За своїми прекрасними ходовими якостями він начебто створений для обмежених акваторій Одеського порту. Його потужність – понад п'ять тисяч кінських сил. Крім виконання завдань із буксирування і кантування суден, він здатний виконувати функції криголама і боротися з пожежами. З огляду на зростаючий обсяг перевалки вантажів в порту, повернення «Граніту» – дуже доречне.

Варто відзначити, що в 2012 році команда буксира «Граніт» під час шторму запобігла аварії з непередбачуваними наслідками, зупинивши величезний плавучий док, який зірвався з якоря. У 2011 році буксиру довелося рятувати знеструмлене фінське судно, яке також потрапило в сильний шторм.

22.06.2017

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни


Зустріч радянських та німецьких окупаційних армій у Стриї (нині Львівська область України), вересень 1939 р.

Вранці 22 червня 1941 року війська Німеччини увішли на територію колишнього СРСР. Цей день вважається початком війни на території країни, хоча насправді Друга світова війна почалася для українців 17 вересня 1939 року — коли Червона Армія вдерлася до Західної України.

Вважається, що Червона Армія втратила 6,3 млн людей убитими і померлими від поранень, 555 тис. померлих від  хвороб, загиблих в результаті нещасних випадків, засуджених до розстрілу, також 4,5 млн потрапили в полон і зникли безвісти.

Загальні демографічні втрати СРСР — 26,6 млн осіб.

Загальні демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, – становлять не менше 14 млн. чоловік. Це втрати найбільші й не порівняні із втратами інших країн і народів у Другій світовій війні.

Фактично, втрати українського народу становлять від 40 до 44% від загальних людських втрат СРСР.

З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік.

Скорботний день встановлений Указом президента України "Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні" від 17 листопада 2000 року №1245.

Також нагадаємо, Верховна Рада України у 2015 році встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни.

В Одеському порту стартував проект «Чиста гавань»


З перенесення у безпечне місце аварійного катера «Навігатор» в Одеському порту почалася реалізація проекту «Чиста гавань».

Начальник Адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук повідомив, що здійснення даного проекту підвищить безпеку в порту і попередить можливі негативні наслідки, - інформує Поштівка.

– Ми повинні дбати про нашу акваторію, тому проект, що стартував, є дуже своєчасним і необхідним. Його реалізація дозволить нам не тільки поліпшити роботу порту, але й принесе підприємству додатковий дохід. Для транспортування аварійного катера була задіяна спецтехніка Одеського порту – стотонний кран і буксир «Трудівник». Крім того, була продемонстрована чітка і оперативна взаємодія між Одеським портом і Одеською філією АМПУ, – зазначив Ігор Ткачук.

– Катер «Навігатор» стоїть в порту вже більше десяти років. Він весь проіржавів, порушилася міцність корпусу, пішов крен на лівий борт і виникла ймовірність того, що судно набере води і впаде в акваторію порту – і це створювало загрозу життю працівників порту та екології. Протягом багатьох років цю проблему ніхто не бажав вирішувати. «Навігатор» належить ДП «Чорноморське морське пароплавство» – це підприємство зараз є банкрутом і не в змозі оплачувати послуги. З приходом Ігоря Ткачука на посаду керівника Одеського порту для вирішення цієї та подібних проблем був ініційований проект «Чиста гавань». Перенесення катера «Навігатор» є першим етапом даного проекту, – розповів керівник портофлоту ДП «ОМТП» Михайло Черних.

За його словами, на місці перенесеного з 13-го причалу катера тепер можуть перебувати судна в очікуванні докового ремонту в модернізованому доці №4 або просто на швартуванні, приносячи при цьому реальний дохід Одеському порту.

На наступному етапі проекту «Чиста гавань» планується підняття затонулого катера «Буревісник», який вважається яхтою Брежнєва. Цей захід буде реалізовано Одеською філією «АМПУ» і держпідприємством «Одеський морський торговельний порт» спільно з Військово-морськими силами України.

20.06.2017

Адміністрація президента Трампа вважає Росію агресором


Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа вважає, що Росія виступає в ролі агресора на сході України.

За словами Спайсера, Вашингтон очікує від Кремля припинення окупації українських територій та виведення своїх військ, повідомляє Поштівка.

Речник Білого дому також підтвердив, що про це йшлося під час зустрічі президентів України і США.

Водночас, Спайсер відмовився коментувати законопроект, прийнятий минулого тижня в Сенаті США щодо закріплення й розширення санкцій проти Росії. Документ чекає затвердження в Конгресі.

Частка біткоіну на ринку криптовалют рекордно впала до 37%

Станом на вівторок, 20 червня, капіталізація восьми з десяти перших криптовалют перевищує мільярд доларів. Як повідомляє Поштівка, за даними Coinmarketcap, перше місце з показником в $ 42,9 млрд у раніше займає біткоіни, проте йому в спину досить гаряче дихає Ethereum – $ 34,7 млрд.

Третю сходинку в рейтингу цифрових активів з $ 12 млрд займає Ripple, четверте і п'яте місця належать Litecoin і Ethereum Classic – $ 2,58 млрд і $ 2,12 млрд відповідно.

Нагадаємо, що капіталізація Litecoin минулими вихідними перевищила $ 2 млрд, і зростання ще на 25% упродовж кількох днів не може не вражати. Не менш потужно виглядає в останні дні і зростання ETC, ціна якого в певний момент досягала $ 24.

Також в клуб «мільярдерів» за ринковою капіталізацією входять NEM ($ 1,78 млрд), Dash ($ 1,49 млрд) і IOTA ($ 1,15 млрд).

Внаслідок зростання альткоінов індекс домінування біткоіни в екосистемі криптовалют знизився до нового мінімуму – 37% від сукупного обсягу ринку в $ 114,84 млрд.

Європейці відмовляються купувати нові дизельні авто

дизель

На європейському ринку спостерігається поступовий спад продажів нових дизельних легкових автомобілів, і цьому сприяють не тільки дизельні скандали, але й уряди країн і градоначальники, повідомляє Поштівка.

Найбільшим ринком з високою часткою дизельних авто вважається Німеччина, але в ній за останні місяці знизилася кількість нових дизельних авто. У березні 2017 року обсяг продажів склав 40%, роком раніше цей показник становив 45,8%, а в 2012 році був на рівні 48%. Загальні продажі всією Європою знизилися з 50 до 46%.

Винуватцем спаду є не тільки «Дізельгейт», в який потрапили найбільші автовиробники Німеччини, але також і заборони які намагаються внести уряди деяких міст.

Так в Штутгарті та Мюнхені планують заборонити в'їзд легкових дизельних авто в місто, не відстають від них і міські влади Парижу, Мадриду і Афін.

У порту “Південний” буде побудований найбільший в Україні завод з переробки сої

В даний проект передбачається інвестувати до ста п'ятдесяти мільйонів доларів.

Про це розповів керівник підприємства «Дельта Вілмар» Олександр Орлов, повідомила Поштівка. Він зазначив, що останнім часом інтерес до продукції з сої, і в першу чергу, до соєвого масла в світі невпинно зростає.

При цьому до цих пір Україна в основному імпортувала сировину, а нове підприємство дозволить виробляти «глибоку переробку» сої. Можлива потужність нового заводу може скласти до двох тисяч тонн на добу.

Експортувати її будуть просто через порт «Південний».

Основними ринками збуту зможуть стати, крім Європи, так само Азія і Африка.

Однак, точних термінів введення нового підприємства в експлуатацію поки не називають.

Теплохід “Принцеса Дніпра” возитиме туристів з Одеси до Києва

Теплохід

Теплохід "Принцеса Дніпра", який зараз працює на маршруті Одеса – Фетешті (Румунія), в липні продовжить свої круїзи до Києва.

Про це повідомили в прес-службі Адміністрації Одеського порту, інформує Поштівка.

Як і планувалося, вранці 20 червня відбувся п'ятий в цьому сезоні захід у Одеський порт пасажирського теплохода "Принцеса Дніпра" типу "ріка-море". На борту туристи, головним чином громадяни Німеччини, Швейцарії та Румунії. Всього – 140 осіб.

"Це найбільша кількість мандрівників з моменту відновлення причорноморських круїзів, що свідчить про зростання популярності маршруту", – відзначили в порту.

Увечері "Принцеса …" візьме курс на Вилкове.

Наступний, 6-й захід річника до Одеси відбудеться вже в липні. У графіку лайнера передбачений невеликий перестій. Потім рейси відновляться по подовженому маршруту: від Києва до румунського порту Фетешті на Дунаї.

"Таким чином, круїз зв'яже дві великих річки Чорноморського басейну, і судну, яке, судячи з назви, панує над Дніпром, представиться можливість показати іноземним гостям свої "володіння ", – сказано в повідомленні.

19.06.2017

В Інтернеті виявили дані про майже 200 мільйонів виборців США

Голосування під час президентських виборів у США
Голосування під час президентських виборів у США
 

В мережі інтернет у відкритому доступі знайдено персональну інформацію про 198 мільйонів виборців Сполучених Штатів Америки.

Бази даних виявили спеціалісти з питань безпеки американської компанії UpGuard, повідомляє Поштівка. Вони були розміщені в сховищі на сервері Amazon S3 та є власністю аналітичної компанії Deep Root Analytics, що відома як компанія, яка репрезентує інтереси американської партії республіканців.

Податок на нерухомість: Скільки і кому платити з 1 липня

Податки

Сплатити податок на житло за минулий рік мають власники квартир площею понад 60 кв м і будинків понад 120 кв м.

Також це поширюється на власників будинків і квартир, сумарна площа яких перевищує 180 кв м., повідомляж Поштівка.

Платіжки від Державної фіскальної служби прийдуть до 1 липня. Їх отримають не всі власники габаритного житла.

Державний реєстр майнових прав, яким користуються податкові органи, заповнений тільки на 25%, розповідає глава Всеукраїнської асоціації БТІ Дмитро Павленко. У нього потрапляють дані про угоди, які були проведені після 1 січня 2013 року. Деякі українці самостійно приносили документи в реєстраційну службу і вносили інформацію про своє майно в електронну базу даних.

«Паперові реєстри бюро технічної інвентаризації ніхто не переводить в електронну форму», – говорить Павленко.

За його словами, це на руку споживачам.

У ДФС обіцяють озвучити кількість розісланих платіжок на наступному тижні. Уже зараз зрозуміло, що розсилка не буде масовою, говорить партнер адвокатської компанії «Золота середина» Марія Швець. Також зазначає, що підставою для сплати податку на нерухомість може бути тільки лист-повідомлення від органів ДФС.

Власники квартир, які отримали «листи щастя», повинні будуть заплатити податки до 28 серпня. Інакше їм загрожує штраф у розмірі 10-20% від суми податку.

НАБУ задержало помощника нардепа Розенблата с сумкой, где было $200 тысяч



Сегодня сотрудники НАБУ задержали помощника народного дептутата Украины Борислава Розенблата (фракция Блок Петра Порошенко).

Розенблат отметил: "Что касается ситуации с задержанием моего охранника представителями НАБУ. Хочу сам понять, что происходит. Пока выясняю. Обвиняют в том, что мой охранник якобы получил 200 000 долларов. Ему всучили какую-то сумку и сказали передать мне. Затем появились представители НАБУ.

Моя позиция такова - это провокация. Причем, планировалась она давно. Видно, что кто-то добросовестно работает над тем, чтобы дискредитировать меня. Сначала хотели обвинить в том, что я не плачу налоги, но не нашли доказательств, теперь вот это".

"Будем ждать, когда разберутся и действовать в рамках действующего законодательства. Всем злопыхателям хочу сообщить, что за депутатский мандат не держусь, и верю в то, что справедливость восторжествует. Информация о том, что меня допрашивали в НАБУ - не соответствует действительности", - подчеркнул Розенблат.

Ейдман: обмовки Путіна свідчать про серйозні проблеми в психосексуальній сфері

путін

Відомий політолог-«путінолог» Ігор Ейдман у своєму Фейсбук вказав на деякі ознаки серйозного психологічного розладу, наявного в російського президента Володимира Путіна, повідомляє Поштівка.

Політолог зауважує, що ще Зігмунд Фрейд вказав на те, що в обмовках та спонтанних жартах проявляються «невирішені підсвідомі конфлікти та приглушені бажання». Зазвичай гетеросексуальним людям не притаманно жартувати на «голубу» тему. Тим не менш, з вуст Путіна жарти «нижче пояса» повторюються із дивною регулярністю – очевидно, що ця тема для нього дуже болюча. Можливо, це пояснює і непроникну завісу таємниці, якою оповите особисте життя російського президента.

Наприклад, у фільмі Олівера Стоуна Путін розпинається з приводу спільного походу в душ з геєм на підводному човні. Пізніше, під час «прямої лінії», російський президент рекомендував Порошенку бути обережним з «голубими мундирами». Таким чином Путін демонструє страх перед власними гомосексуальними фантазіями.

Загалом, внутрішні «таргани» – особиста справа кожного. Тим не менш, у випадку з диктатором його власні страхи стають проблемами цілих держав. Всю світову політику Путін сприймає як садо-мазохістські взаємини і панічно боїться бути приниженим – звідси і ізоляціонізм, і спроби домінування, – наголошує політолог.

ЄС збирається запроваджувати санкції через кібератаки



У Євросоюзі заявили про наміри підготувати спільну дипломатичну відповідь на протизаконну діяльність в кіберпросторі.

Зокрема, у Брюсселі «стурбовані збільшенням переліку можливостей і готовності різних інститутів і осіб на державному і недержавному рівнях переслідувати свої цілі шляхом зловмисних кібератак», йдеться у заяві міністрів закордонних справ держав ЄС, повідомляє Поштівка із посиланням на прес-службу Ради ЄС.

Рамковий документ, як зазначається далі в заяві, стане частиною спільної дипломатичної реакції країн Євросоюзу і об'єднаного підходу Брюсселя до кібердіпломатіі. Його завдання – сприяти запобіганню конфліктів, реагувати на існуючі загрози і заохочувати стабільність в міжнародних відносинах.

"ЄС підтверджує свою прихильність мирному врегулюванню міжнародних суперечок у кіберпросторі. У цьому контексті всі дипломатичні зусилля ЄС повинні сприяти безпеці та стабільності в кіберпросторі через посилення міжнародного співробітництва та зменшення ризику неправильного сприйняття, ескалації та конфліктів, які можуть виникнути внаслідок інцидентів у сфері ІКТ", – йдеться в заяві.

У якості відповіді на подібні атаки держави ЄС, зокрема, можуть вдатися до обмежувальних заходів, за своїм характером пропорційним ступеню тривалості та шкоди подібного нападу, – підкреслюють у Брюсселі.

18.06.2017

Google побудує для своїх співробітників модульні будинки



Співробітники інтернет-гіганта зазнають труднощів з пошуком доступного житла в Кремнієвій долині. З огляду на, що Google регулярно розширює штат, проблема з кожним днем лише поглиблюється. Але, здається, компанія знайшла вихід із становища. Принаймні, тимчасовий, пише Поштівка.

Як повідомляє The Wall Street Journal, корпорація замовила 300 квартирних модулів у стартапу під назвою Factory OS. Модулі виготовлять прямо на заводі, потім привезуть на місце і складуть з них будинок. Має вийти набагато швидше і набагато дешевше, ніж при будівництві традиційного житла.

Сума угоди, за чутками, склала $ 25-30 млн. Планується, що модульні будинки допоможуть знизити попит на житло в Сан-Франциско і околицях, де і так одна з найвищих орендних плат в світі. При цьому дешеві квартири, як очікується, стануть тимчасовим рішенням для відносно короткочасного проживання.

В Україні знімуть всі обмеження на імпортні комплектуючі для автомобілів



Кабінет міністрів України підготував програму порятунку вітчизняного автопрому.

Так на сайті Міністерства економічного розвитку з'явився проект постанови, який передбачає зняття всіх обмежень на імпорт товарів для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів, повідомляє Поштівка.

Іншими словами, підприємства зможуть імпортувати частини авто без мита, навіть якщо в Україні вони просто будуть прикручувати двері і вставляти шибки. Такі авто теж назвуть «вітчизняними».

Розробники згадали, що ще в 2005 році було прийнято постанову, якою встановлювалися нульові мита на комплектуючі для авто вітчизняного складання. У 2013 році в неї внесли зміни, що обмежують пільги. Зокрема, дозволялося ввозити без мита лише комплектуючі, згідно із затвердженою програмою модернізації того чи іншого підприємства.

16.06.2017

Україна увійшла у топ-50 інноваційних країн світу


Україна піднялася на 50-е місце в рейтингу інноваційних країн.


Рейтинг оприлюднений на сайті Global Innovation Index, повідомляє Поштівка.

Минулого року Київ обіймав 56-ту сходинку.

Очолює рейтинг, як і торік, Швейцарія. За нею у списку слідуюють Швеція та Нідерланди. Росія зайняла 45 місце, Молдова – 54-е, Грузія – 68-е, Казахстан – 78-е, Білорусь – на 88 сходинці.

Україна отримала індекс 37,6, що формується з десятків показників інноваційної діяльності.

На кордоні з Росією звели майже 100 км паркану


На українсько-російському кордоні вже обладнано 273,5 км протитранспортних ровів, майже 170 кілометрів рокадних доріг і понад 83 кілометрів металевого загороджувального паркану, розгорнуті комплекси відеоконтролю та сигналізації.


Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу МВС.

Зараз на кордоні з Росією тривають роботи з дооблаштування опорних пунктів та інших інженерних споруд. Проект реалізований приблизно на 14%.

Загалом з держбюджету у 2015-2016 роках на ці заходи виділено 600 млн грн. Цього року вже отримано 50 млн грн із запланованих 200 млн грн.

Зараз облаштована тільки частина кордону. Ще необхідно облаштувати 2 тисячі кілометрів кордону, 409 кілометрів із них – це Луганська та Донецька області, де зараз відбувається АТО. Частина кордону в Чернігівській області вже облаштована.

15.06.2017

“Укрзалізниця” за п’ять місяців 2017 року отримала 100 млн грн чистого прибутку


ПАТ "Укрзалізниця" за п'ять місяців поточного року отримала 100 млн грн чистого прибутку, – повідомив глава компанії Войцех Балчун.


Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу "Укрзалізниці".

"Результати діяльності ПАТ «Укрзалізниця» за 5 місяців 2017 року для галузі є оптимістичними: компанія отримала 100 млн грн чистого прибутку, а фінансовий результат по відношенню до попереднього року покращився на 1 млрд грн., – розповів Балчун.

Він повідомив, що доходи "Укрзалізниці" за 5 місяців зросли більш ніж на 8%, а динаміка зростання витрат склала 4,5%, що й зумовило поліпшення фінансового результату. При цьому залізничники реалізують всі заплановані завдання, ремонтують вагони і локомотиви.

За словами Балчуна, за 5 місяців "Укрзалізниця" освоїла капітальні інвестиції на суму 2,5 млрд грн, також вдалося зменшити кредитний портфель компанії на 3,2 млрд грн.

Балчун заявив, що аудиторська компанія Ernst & Young, яка проводила фінансовий аудит "Укрзалізниці", позитивно оцінила результати роботи компанії за 2016 і перспективи діяльності на 2017 рік.

Згідно з фінансовим звітом "Укрзалізниці", чистий прибуток за 5 місяців поточного року склав 100 млн грн в порівнянні з 0,9 млрд грн збитків за п'ять місяців 2016 року.

Доходи "Укрзалізниці" (+ 8,1%) зростали вищими темпами, ніж витрати (+ 4,5%). Доходи від перевезень зросли на 15% і склали 27,4 млрд грн. фінансові витрати компанії склали 1,5 млрд. грн, що менше на 16% за аналогічний період минулого року.

"Сплачено 6,5 млрд грн податків і обов'язкових платежів до бюджету та державних цільових фондів (+ 14%)", – повідомляє компанія. Кредитний портфель зменшений на 8% або на 3,2 млрд грн.

Капітальні інвестицій освоєні на суму 2,5 млрд грн, що в 1,7 рази більше, ніж власні кошти компанії в 2,3 млрд грн.

"Досягнуто домовленостей щодо врегулювання прострочених фінансових зобов'язань на суму понад 120 млн. грн. без сплати штрафних санкцій", – повідомляє компанія.

Глава представництва ЄС критикує Раду за гальмування реформ

Хуг Мінгареллі

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі вважає, що неефективна робота Верховної Ради гальмує процес проведення українських реформ.

Про це він сказав у четвер в Києві в ході панельної дискусії VII національного експертного форуму "Точки зростання", повідомляє Поштівка.

"Коли ми намагаємося перевірити гармонізацію українського законодавства з ЄС, ми розуміємо, що в профільних міністерствах законопроекти вже створені, вони зареєстровані в Раді, але глава комітету Ради вирішив далі не рухатися через наявність власних інтересів, і він не хоче сприяти реформам", – вважає Мінгареллі.

Дипломат підкреслив, що в українському парламенті знаходиться багато людей, які захищають власні інтереси і блокують процес реформ.

Мінгареллі також зазначив, що ЄС регулярно надає свої рекомендації щодо підвищення ефективності роботи українського парламенту.

"Але крім технічного вимірювання є ще й політична воля. І якщо немає політичної волі, оскільки в Раді є люди захищають власні інтереси, то буде складно уряду сприяти реформам в Україні", – підсумував глава представництва ЄС.

14.06.2017

Шахрайство з використанням криптовалюти припинили у Києві

кріптовалюта

В столиці правоохоронці ліквідували міжнародну схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням криптовалют.

В рамках кримінального провадження було встановлено групу осіб, які, шляхом обману та зловживання довірою, заволодівали чужими грошовими коштами в особливо великих розмірах, а також здійснювали легалізацію отриманих злочинним шляхом грошових коштів під виглядом переведення різних криптовалют в готівку, повідомляє Поштівка.

Учасники угруповання вербували матеріально незабезпечених жителів Полтавської області та відправляли їх на роботу до Москви, де останні проживали в раніше орендованому приміщенні та приймали вказівки від зловмисників щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів територією РФ, перевезення готівки замовникам. Таким чином вони здійснювали легалізацію різних криптовалют шляхом переводу в долари США або російські рублі. У подальшому отримані від зазначеної діяльності відсотки перенаправлялись в м. Полтаву, де кошти розподілялися між членами угруповання.

За результатами проведених обшуків було вилучено понад 14,2 млн. грн. у національній та іноземній валюті, комп'ютерну техніку, банківські картки, а також пістолет Stalker без документів. Слідчі дії тривають.

13.06.2017

Російські дипломати вербували у Молдові бойовиків на Донбас

посольствоПосольство РФ в Кишиневі

З військових та дипломатичних джерел Молдови стало відомо, що п'ятеро російських дипломатів, яких наприкінці травня молдовська влада оголосила персонами нон-ґрата, вербували жителів країни для участі у військових діях на Донбасі.

Про це пише новинна агенція Reuters, передає Поштівка.

За даними агенції, набір бойовиків здійснювався в Гагаузії. Втім точні дані щодо кількості найманців, відправлених у зону бойових дій на сході України, не повідомляються.

Тим часом агенція пише, що, за даними джерел у службі розвідки Молдови, бойовики, яких завербували у Гагаузії, були відправлені до воєнізованого тренувального табору, розташованого на півдні Росії в Ростовській області.

Єврокомісія закликає Україну і РФ до відновлення переговорів щодо транзиту газу



Європейська Комісія закликає Україну і Росію відновити переговори щодо транзиту природного газу після завершення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович за підсумками зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком, передає Поштівка.

"Ми обговорили необхідність продовження транзиту газу через Україну після 2019 року. Стокгольмський арбітраж добігає кінця і повинен роз'яснити невирішені питання. Я підтвердив зацікавленість компаній ЄС у співпраці з українськими партнерами щодо безпечного і комерційно вигідного транзиту газу через цю країну в майбутньому. Ми погодилися, що переговори по комерційному аспекту транзиту повинні бути відновлені на рівні компаній якомога швидше ", – сказав він.

Як повідомлялося, Україна в січні-травні 2017 року збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему на 21,8% (на 6 млрд 858,6 млн куб. м) у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 38 млрд 255 , 3 млн куб. м.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Газпрому щодо контракту на постачання газу. Арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

12.06.2017

Ціни на ранню капусту зросли до рекордного рівня



Українські виробники продовжують активно підвищувати ціни на ранню капусту

Сьогодні капуста великим оптом надходить в продаж по 7-12 грн/кг (0,24-0,41 євро/кг), що мінімум на 20% дорожче, ніж тижнем раніше, повідомляє Поштівка. Нагадаємо, в кінці травня дана продукція надходила в продаж від 6 грн/кг (0,20 євро/кг).

Ситуацію, що склалася учасники ринку пояснюють дефіцитом великих партій капусти в господарствах, в той час як закупівельна активність оптових компаній залишається досить високою. Мала пропозиція, в свою чергу, пов'язана з тим, що фермери в поточному сезоні скоротили площі під ранньою капустою. Крім того, урожай капусти в багатьох господарствах серйозно постраждав від несприятливих погодних умов навесні.

Варто відзначити, що ціни на ранню капусту в цьому році вже більш ніж в 10 разів перевищують ціни на середину червня 2016 року і є рекордними за всю історію незалежності країни.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС запрацює з 1 вересня

єс

Ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС фактично завершена, і з 1 вересня договір буде на стадії реалізації.

Про це журналістам сьогодні заявив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, передає кореспондент Поштівки.

"Процес ратифікації практично вже завершено, завершено усіма 28 країнами, які є членами ЄС. З 1 вересня … договір про асоціацію вийде на стадію своєї реалізації", – сказав Х.Мінгареллі.

Він також додав, що, як очікується, реалізація положень цієї угоди сприятиме розвитку як економічних зв'язків, так і зв'язків в інших сферах з країнами ЄС.

09.06.2017

Мoскoвские пoпы в Дoнецке гoтoвят aнтиукрaинский бунт



В oккупирoвaннoм Дoнецке предстaвители Мoскoвскoгo пaтриaрхaтa прoвели сoбрaние пo пoвoду oргaнизaции aкций прoтестa.

Oб этoм сooбщил нaрoдный депутaт и лидер группы «Инфoрмaциoннoе сoпрoтивление» Дмитрий Тымчук.

В УПЦ МП прoдoлжaют рaзрaбoтку стрaтегии и тaктики действий пo прoтивoдействию пoпыткaм Верхoвнoй Рaды Укрaины oгрaничить aнтиукрaинскую деятельнoсть дaннoй религиoзнoй oргaнизaции, рукoвoдимoй из стрaны-aгрессoрa», — oтметил oн.

Тaк, пo инициaтиве митрoпoлитa Дoнецкoгo и Мaриупoльскoгo Илaриoнa в Дoнецкoм епaрхиaльнoм упрaвлении УПЦ МП (г. Дoнецк) сoстoялoсь сoбрaние с учaстием oтцoв oкругoв Дoнецкoй епaрхии с целью oтрaбoтки взaимoдействия при oргaнизaции aкций прoтестa с мaссoвым привлечением прихoжaн в случaе, если укрaинский пaрлaмент нaчнет oбсуждение зaкoнoпрoектoв №№4128 и 4511 (пoследний стaвит целью минимизирoвaть пoдрывную деятельнoсть УПЦ МП).

Ранее сообщалось, что кoличествo прихoжaн Укрaинскoй прaвoслaвнoй церкви Киевскoгo пaтриaрхaтa теперь бoлее чем в двa рaзa превышaет числo верующих Мoскoвскoгo пaтриaрхaтa.

Розмір видатків на субсидії може сягнути 75 млрд грн - віце-прем'єр


​Віце-прем'єр Геннадій Зубко заявляє, що розмір видатків бюджету на субсидії може сягнути 75 мільярдів гривень. Про це він заявив під час години запитань до уряду,

За його словами, це станеться в разі, якщо не проводити заходи щодо енергоефективності.

"Я Вам (депутатам- ред.) скажу, що станеться, якщо не проводити енергоефективність. Розмір субсидій може сягнути 75 мільярдів гривень," — спрогнозував віце-прем'єр.

Він додав, що енергоефективність це інвестиція в майбутнє.

Наразі видатки держбюджету на субсидії становлять близько 50 мільярдів гривень.

08.06.2017

Маккейн закликав сенат США ввести жорсткі санкції проти РФ



Сенатор США Джон Маккейн наполягає на введені жорстких санкції проти РФ за втручання у американські президентські вибори. Його цитує "Голос Америки" у Твітері.

"Прийшов час для Росії заплатити ціну за нахабний напад на наші вибори. Ось чому ми повинні діяти зараз, ухваливши запропоновану мною поправку (до законодавства Сенату), яка запровадила б жорсткі санкції щодо Росії",- цитує Маккейна видання.

Сенатор підкреслив, що наразі немає часу для зволікання із внесенням відповідних змін.

Минулого року українські заробітчани переказали до України близько 7 млрд доларів



У 2016 році українські заробітчани переказали до України близько 7 млрд доларів, якi дорiвнюють 6,5% ВВП країни.

Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування, передає Поштівка.

"За 2016 рiк нашi гастарбайтери переказали близько 7 млрд доларiв, якщо рахувати всi приватнi перекази у валютi, а не тiльки тi, якi подає НБУ. Це означає, що заробiтчани передали додому коштiв, якi дорiвнюють 6,5% нашого ВВП. Це менший показник, анiж в Албанiї, де вiн становить 9%, але вищий, нiж у Молдовi (6%). Сьогоднi Україна посiдає 24-те мiсце у свiтi за рiвнем внеску грошей заробiтчан у ВВП", – повідомив директор Українського аналiтичного центру Олександр Охрiменко.

Загалом, з 2011 по 2016 рiк включно до України було переказано 40 млрд 150 млн доларiв за офіційними даними. Неофiцiйнi перекази становлять 30—40% цiєї суми, а це ще плюс 12 млрд доларiв.

"Тобто за останнi шiсть рокiв до нашої країни надiйшло щонайменше 52 млрд доларiв вiд заробітчан", – додав О.Охріменко.

Канадці побудують сонячну електростанцію в Нікополі



Компанія TIU Канада починає будівництво сонячної електростанції потужністю 10 МВт на території Нікопольського заводу феросплавів.

Про це йдеться у прес-релізі компанії, повідомляє Поштівка.

TIU перебуває у власності канадської інвестиційної компанії Refraction Asset Management (RAM) – інвестиційної кампанії з міста Калгарі, провінція Альберта, Канада. Нікопольська сонячна електростанція – перша інвестиція канадців з TIU в українську економіку.

Нікопольський завод феросплавів – найбільше в Україні підприємство з виробництва сіліко- і феромарганцю.

Раніше повідомлялося, що у Тростянці зведуть сонячну електростанцію яка повністю забезпечить потреби міста в електриці, а у Бердянську збудують велику сонячну електростанцію.

Нагадаємо, на Закарпатті запрацювала сонячна електростанція потужністю 3,5 МВт.



Тимошенко назвала окружение президента криминальной стаей и пригрозила посадками



Криминальная стая Порошенко сделала «Батькивщину» и ее лидера Юлию Тимошенко главным врагом.

Об этом сама Тимошенко заявила сегодня, отвечая на вопрос журналистов в кулуарах парламента относительно комментариев президента Украины по газовому контракту 2009 года.

«Сегодня вокруг главного олигарха страны Петра Порошенко собралась вся уголовная стая и времен Януковича, и современных политиков, которых он привел. И они выбрали меня и партию «Батькивщина» своим главным врагом, потому что сегодня в стране наибольшая поддержка у меня и у нашей команды », - цитирует ее пресс-служба партии.

Тимошенко отметила, что «Порошенко и его криминальное окружение идут по пути Януковича: они хотят сейчас меня снова судить и бросить в тюрьму за газовый контракт».

«Вам рассказывают, что этот газовый контракт плохой, но откройте свои платежки за 2009 год - это стоимость газа после подписания контракта 2009 года. Посмотрите стоимость газа по этим платежами и стоимость газа сегодня по «хорошим» контрактам Порошенко. И вы увидите, что при «плохих» контрактам Тимошенко вы платили в 10 раз меньше за газ, чем при «хороших» контрактах Порошенко, Гройсмана и Яценюка. Это сравнение дает реальное понимание того, кто работал на страну, на людей, на развитие, а кто работает на мегакоррупцию», - заявила Тимошенко.

Лидер «Батькивщины» напомнила, что Янукович ее бросил в тюрьму, потому что он считал, что она главный оппонент и потому, «что он не выиграл президентские выборы, он их проиграл и сфальсифицировал»

«Меня бросили в тюрьму, потому что подписывая контракты 2009 года, я забрала 11 млрд коррумпированных кубометров газа у Януковича, а затем Азаров это вернул коррумпированным структурам», - добавила Тимошенко.

07.06.2017

ВКонтакті більше не лідер. Скільки українців покинули соцмережу



Соціальна мережа ВКонтакті втратила 3,7 млн українських користувачів на ПК після блокування 17 травня. Аудиторія Facebook зросла на 2,2 млн.

До введення санкцій ВКонтакті відвідувало 50,5% українських інтернет-користувачів. За тиждень після блокування охоплення знизилося до 30,8%.

Аудиторія Yandex.ua знизилася на 1,9 мільйона користувачів. Mail.Ru втратив більше користувачів – 2,5 мільйона

Раніше російська соціальна мережа ВКонтакті  була найбільш відвідуваною в Україні. Тепер лідером став Facebook. Його відвідали за тиждень з 22 по 28 травня 40% українських інтернет-користувачів (7,5 млн).

Нагадаємо, 17 травня Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії. Зокрема, обмеження стосуються блокування соціальних мереж Вконтакте і Однокласники, а також сервісів Яндекса.

ЄС спростить умови експорту українських товарів



Додаткові торговельні преференції для деяких вироблених в Україні товарів було погоджено на засіданні послів країн-членів ЄС у вівторок, 6 червня, повідомляє Поштівка.

Посли узгодили розширення списку товарів, які підпадають під квоти на безмитний імпорт до країн-членів ЄС.

Відповідно до затверджених рішень, керівництво ЄС закликають якомога швидше розпочати переговори з Європарламентом з метою ухвалення відповідних заходів.

Ідеться насамперед про продукцію сільського господарства.

Крім того, погоджено також і часткове або цілковите скасування ввізних мит на певні промислові товари.

Повідомляється, що ці заходи матимуть тимчасовий характер.

Одеський морський порт з початку року збільшив перевалку вантажів



У січні-травні 2017 року вантажоперевалка в Одеському морському порту склала 10,41 млн тонн, що на 1,6% вище показників аналогічного періоду 2016 року.

Про це свідчать оперативні дані ДП "Адміністрація морських портів України", повідомляє Поштівка.

Зростання перевалки відзначене практично за всіма видами вантажів. Так, обсяг обробки наливних вантажів збільшився на 23,4%, склавши 0,970 млн тонн.

Сукупний обсяг перевалки сухих вантажів склав 4,29 млн тонн, що на 11% вище торішніх показників за аналогічний період.

Перервалка контейнерів на причалах Одеського порту за звітний період виросла на 2,4% і склала 210 255 TEU.

06.06.2017

Элвин Тоффлер: Нас ждёт экономика победившего креативного труда


Понятие «работа» является анахронизмом, продуктом промышленной революции. Начать сейчас подготовку планов перехода для всех находящихся в угрожающем положении отраслей Второй волны. Фокусирование на человеческих проблемах: старости, здоровье, одиночестве, воспитании детей. Постоянное обучение. Даже при всех этих мерах большое количество людей не найдёт новой работы — поэтому нужен гарантированный доход. Такие тренды начала XXI века описывал в 1986 году великий футуролог Элвин Тоффлер.

Элвин Тоффлер — американский философ, социолог и футуролог, один из авторов концепции постиндустриального общества. Человек, «придумавший» принципы информационного общества. Его беседу с Фёдором Бурлацким о предстоящей демассофикации общества можно прочесть здесь. Их разговор состоялся в 1987 году.

Годом ранее Элвин Тоффлер представил интересную работу о работе недалёкого будущего. Она вышла в советском научном сборнике «Новая технократическая волна на Западе» (сборник текстов, изд-во «Прогресс», 1986 год). Ниже приведен фрагмент этой работы Тоффлера.

Морские порты Украины с начала года увеличили перевалку грузов на 4,5%



В январе-мае 2017 года грузопереработка в морских портах Украины составила 55 млн 609 тыс. тонн, что на 4,5% выше показателей аналогичного периода 2016 года.

Об этом свидетельствуют оперативные данные ГП "Администрация морских портов Украины".

Перевалка экспортных грузов в морских портах Украины составила 42 млн 971 тыс. тонн (рост на 4,7% к показателям 2016 года), импортных - 7 млн 880 тыс. тонн (увеличение на 14% по сравнению с аналогичными показателями 2016 года).

Перевалка транзитных грузов составила 4 млн 309 тыс. тонн (снижение на 1,9% относительно показателей 2016 года), внутреннего сообщения - 448 тыс. тонн (-49,9% к соответствующим показателям прошлого года).

Наибольшие объемы переработки грузов показали порты "Южный" - 18,47 млн тонн (+6,6% к показателям за аналогичный период прошлого года), Одессы - 10,41 млн тонн (+1,6%), Николаева - 9,77 млн тонн (+6,5%). Наибольший прирост зафиксирован в СМП "Ольвия", он составил 46,2% с общим объемом в 3 млн тонн.

Рост перевалки отмечен практически по всем видам грузов. Так, совокупный объем обработки наливных грузов увеличился на 12,1%, составив 4,770 млн тонн. В лидерах по переработке наливных грузов морской порт "Южный" - 1,407 млн тонн (-14%), Николаевский порт - 1,334 млн тонн (+32,6%), и Одесский морской порт - 0,970 млн тонн (+23,4%).

Совокупный объем перевалки сухих грузов составил 40,31 млн тонн, что на 8,7% выше прошлогодних показателей за аналогичный период. Лидерами в переработке сухогрузов стали морские порты "Южный" - 16,51 млн тонн (+8,1%), Николаев - 7,46 млн тонн (+10,4%), Черноморск - 4,74 млн тонн (-6%) и Одесса - 4,29 млн тонн (+11%).

Переработка контейнеров в морских портах за отчетный период выросла на 2,4% и составила 245 522 TEU, из которых 210 255 TEU переработано на причалах Одесского порта.

За отчетный период морские порты Украины обработали 4607 судов, что на 6,6% ниже, чем за аналогичный период прошлого года.

05.06.2017

Кабмин утвердил финплан «Измаильского морского торгового порта» с чистой прибылью почти 107 млн гривен


Утвержденные показатели будут способствовать стабилизации финансового состояния государственного предприятия.


Кабинет министров Украины утвердил финансовый план госпредприятия «Измаильский морской торговый порт» на 2017 год с ожидаемым доходом 643 млн грн и чистой прибылью 106,8 млн грн.

Соответствующее распоряжение Кабмина №373-р от 31 мая обнародовано на официальном правительственном портале.

Капитальные инвестиции для госпредприятия на текущий год предусмотрены в размере 37,6 млн грн, выплаты компании в пользу государства и целевых фондов в 2017 году составят 270,2 млн грн.

Ожидается, что утвержденные показатели будут способствовать стабилизации финансового состояния государственного предприятия «Измаильский морской торговый порт» и позволят создать условия для дальнейшего его развития.

Напомним, Измаильский морпорт располагает 24 причалами общей протяженностью 2 618,6 м для переработки генеральных, контейнерных и пакетированных грузов, грузов навалом. Возможности причалов порта позволяют принимать и ставить под грузовые операции суда с осадкой до 7 метров, длиной до 150 метров, шириной до 30 метров, дедвейтом до 6000 тонн. Мощности порта позволяют перерабатывать до 8,5 млн тонн грузов в год.

Газпром заявил об исчерпании возможностей оспорить антимонопольный штраф Украины



Российская компания «Газпром» исчерпала практически все возможности по обжалованию антимонопольного штрафа, наложенного властями Украины, сообщил замначальника департамента холдинга Сергей Кузнец.

Кузнец сообщил, что в настоящее время проводится процедура принудительного взыскания суммы этого штрафа, «огромного по масштабам».

Топ-менеджер компании отметил, что никакого имущества на территории Украины, сумма которого была бы сопоставима с размером штрафа, у Газпрома нет. Стоимость акций «Газтранзита», арестованных судебными приставами, существенно меньше, отметил он. При этом он оценил как весьма незначительные шансы на то, что задолженность будет взыскана через имущество за пределами Украины.

В среду Газпром получил от минюста Украины постановление об открытии исполнительного производства на 394,6 млрд рублей и наложение ареста на акции «Газтранзита», 40% которого принадлежит российскому холдингу.

В середине мая Высший хозяйственный суд Украины отклонил кассационную жалобу Газпрома, требовавшего отменить решение о принудительном взыскании с компании в пользу Киева штрафа в 171,8 млрд гривен (около 6,4 млрд долларов) за якобы злоупотребление монопольным положением.

Между тем в среду Стокгольмский арбитраж отклонил претензии Газпрома к украинской стороне по контрактному правилу «бери или плати». Суд также отменил запрет для «Нафтогаза Украины» на реэкспорт российского газа и постановил пересмотреть формулу цены в контракте Нафтогаза и Газпрома, начиная с 2014 года.

04.06.2017

Хейлі заявила про збереження в силі санкцій щодо РФ



Вашингтон не скасує і не послабить санкції щодо Росії. Про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі, передає CNN.

"Зниження тиску на Росію не буде до тих пір, поки вона не візьме на себе відповідальність за виконання своєї частини мінських домовленостей", — заявила дипломат.

Також вона прокоментувала можливе втручання Москви в проведення виборів в США.

"Ми абсолютно впевнені, що Росія втрутилася у вибори", — заявила Н.Хейлі.

За її словами, Конгрес займається розслідуванням цієї справи і необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб найближчим часом представити громадськості пов'язані з ним факти.