25.12.2017

Реформы в Украине «пошли на попятную» — ЕБРР

Управляющий директор Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в странах Восточной Европы и Кавказа Франсис Малиж призывает международное сообщество усилить поддержку дальнейших реформ в Украине. Об этом сообщает «Интерфакс-Украина».


«Реформы в Украине, судя по последним событиям, пошли на попятную. В то же время сопротивление реформам свидетельствует о том, что они действительно важны (…) и для их дальнейшего продвижения нужна консолидация позиций международного сообщества в отношении общих целей», — пишет Малиж в статье, опубликованной Financial Times.

По словам управляющего директора, драйвером изменений в Украине являются личности, которые хоть и сильно отличаются друг от друга, но имеют общее — они полагаются на поддержку международного сообщества. «Международная поддержка реальна и эффективна», — отметил он.

22.12.2017

Порошенко рік не підписує свій закон про повернення всіх вкладів у держбанках

порошенко

Внесений президентом у грудні минулого року як невідкладний законопроект досі припадає пилом в його адміністрації.

Президент Петро Порошенко вже рік не підписує запропонований ним же й ухвалений Верховною Радою закон про 100% гарантії всіх вкладів громадян у державних банках.

Про це свідчать дані законопроекту №5553 на сайті парламенту, повідомляє "Поштівка".

Зазначеним документом держава гарантує фізособам-вкладникам держбанків відшкодування тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за законом про гарантування вкладів.

Порошенко вніс у Раду цей проект закону 19 грудня 2016 року, визначивши його як невідкладний. Депутати ухвалили його наступного ж дня. Спікер парламенту Андрій Парубій відразу підписав документ і відправив до Адміністрації президента.

Відтоді минув уже рік, а Порошенко так і не підписав законопроект.

15.12.2017

Сільгоспвиробництво в Україні скоротилося з початку року майже на 3%

15 Грудня 2017, 15:09

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-листопаді 2017 року скоротилося на 2,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Про це повідомляє Поштівка, із посиланням на Державну службу статистики.

За вказаний період сільгосппідприємства знизили виробництво на 4,7%, господарства населення – на 0,5%.

Виробництво продукції рослинництва в січні-листопаді впало на 3,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, тваринництва – на 0,3%.

У той же час сільгоспвиробництво в Україні в 2016 році зросло на 6,3% в порівнянні з 2015 роком.

Індекс сільськогосподарської продукції відображає відносний рівень змін загальних фізичних обсягів продукції сільського господарства, вироблених за певні періоди часу, які обрані для порівняння. Для визначення індексу сільськогосподарської продукції використовуються обсяги продукції сільського господарства в постійних цінах. За постійні ціни прийняті середні ціни 2010 року.

Нагадаємо: в 2016 році українські аграрії закупили сільгосптехніки на 5,5 млрд грн, що в 4 рази більше, ніж в 2013 році.

01.12.2017

Ситник висунув СБУ серйозне звинувачення

Генпрокуратура порушила справу проти директора НАБУ Поштівка

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник висловив обурення діяльністю Служби безпеки України (СБУ), яка зіпсувала усі спеціальні операції бюро.

Як повідомляє «Поштівка» із посиланням на «ТСН.Україна», за прогнозами директора НАБУ  боротьба буде продовжуватися, а успішні результати діяльності бюро СБУ привласнюватиме собі. "Мета дій СБУ – зрив спецоперації НАБУ з документування схеми у ДМСУ", – розказав Артем Ситник. Метою СБУ є зірвання спеціальних операцій НАБУ. Результат вже є: операції тимчасово припинено.

"Ми розраховували розкрити масштабну корупційну схему в ДМСУ. У країні, яка воює, не можна допускати незаконного видання паспортів громадянина України", – сказав він під час брифінгу.

Нагадаємо, у середу, 29 листопада, СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро (НАБУ) при спробі передачі хабара першому заступнику голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Додамо, що антикорупціонерам закидають спробу незаконного притягнення високопоставлених чиновників до кримінальної відповідальності та дискредитації, у намаганні позитивного висвітлення результатів та здобутків НАБУ по боротьбі з корупцією.