28.12.2018

81,9% украинцев не одобряет работу Порошенко как президента, 86,9% - недовольны деятельностью Кабмина. Опрос

Только 2,8% украинцев полностью одобряют деятельность президента Петра Порошенко. Об этом свидетельствуют результаты опроса центра социологических исследований "София", приведенные в пресс-релизе, поступившем в редакцию "Страны".

Социологи проводили опрос с 16 по 25 декабря 2018 года. Оказалось, что подавляющее большинство респондентов недовольны тем, как работает руководство страны. Так, 81,9% опрошенных не одобряет работу Петра Порошенко в должности президента Украины. Еще 13,5% реципиентов ее "скорее одобряют", что касается тех, кто целиком доволен работой Порошенко, их оказалось всего 2,8%.

При этом отмечается, что в декабря 2017 года Порошенко получил на почти 6% меньше негативных оценок - 76%, в то время как "скорее позитивных" было на 6% больше - 19,5%.

Что касается деятельности правительства, то ее оценить позитивно готовы 6,8% украинцев. Не одобряют деятельность Кабмина 86,9% респондентов.

26.12.2018

Администрацию Киева обязали снизить тарифы на уборку придомовых территорий

Суд признал решение повысить тарифы незаконным


Киев, 26 декабря 2018, Городская администрация Киева должна будет по решению суда уменьшить тарифы на обслуживание придомовых территорий, заявил глава Союза собственников жилья Украины Алексей Кучеренко, сообщает 26 декабря УНИАН.

Согласно сообщению, Cоюз подал в суд на Киевскую горадминистрацию в июне 2017 года. Ровно через год суд вынес решение в пользу истца, тогда администрация подала апелляцию, но Апелляционный суд отклонил ходатайство.

Таким образом, администрация города должна будет снизить тарифы до цен, действовавших до 6 июня 2017 года. По словам Кучеренко, за полтора года жители столицы Украины переплатили 1,5 млрд гривен ($55 млн). Чтобы вернуть эти средства, союз намерен снова обращаться в суд и в национальное антикоррупционное бюро Украины (НАБУ).

25.12.2018

Грузооборот Ренийского порта (Украина) за 11 месяцев 2018 года увеличился на 20,7% – до 1,18 млн тонн

Объем грузооборота Ренийского морского порта (Украина, Одесская область) в январе-ноябре 2018 года составил 1,18 млн тонн, что на 20,7% превышает показатель аналогичного периода прошлого года.

Сообщает Вільні новини со ссылкой на данные Администрации морских портов Украины (АМПУ).

Перевалка транзитных грузов выросла на 18,4% - до 1,12 тыс. тонн, импортных грузов - в 3,2 раза до 34,91 тыс. тонн, экспортных грузов - на 23,6% до 24,23 тыс. тонн.

Переработка наливных грузов сократилась на 2,1% - до 39,17 тыс. тонн. Перевалка сыпучих грузов увеличилась на 22,7% - до 1,13 тыс. тонн. Переработка тарно-штучных грузов сократилась на 29,8% - до 12,52 тыс. тонн.

Ренийский морской порт расположен на левом берегу реки Дунай в 63 милях от устья реки. Проектная мощность — 7,7 млн тонн. Количество грузовых причалов — 33, длина грузового причального фронта — 3,957 километра.

Согласно реестру АМПУ, в порту работают ГП «Ренийский морской торговый порт», ЧП «Ренилис», ООО «Рени-Терминал», ООО «Агро-Рени», ОДО «Ренийский элеватор», ООО «Рени-Лайн», ООО «Укрчем», ЧП «Ларус Шиппинг» и другие портовые операторы.

Ренийский морпорт в 2017 году увеличил грузооборот по сравнению с 2016 годом на 15,7% — до 1,124 млн тонн. Удельный вес порта в грузообороте морпортов Украины составил 0,8% против 0,7% в 2016 году.

Грузооборот порта «Усть-Дунайск» (Украина) за 11 месяцев 2018 года снизился на 3,6% - до 50,2 тыс. тонн

Объем грузооборота Усть-Дунайского морского порта (Украина) по итогам января-ноября 2018 года составил 50,2 тыс. тонн, что на 3,6% ниже показателя аналогичного периода прошлого года.

Сообщает Администрация морских портов Украины (АМПУ).

В частности, перевалка нефтепродуктов (внутреннее сообщение) выросла на 38,4% - до 20,9 тыс. тонн. Переработка зерна (экспорт) снизилась на 11,2% - до 29,3 тыс. тонн.

Морской порт «Усть-Дунайск» расположен в южной части Жебриянской бухты Черного моря. Количество грузовых причалов — один (портопункт Килия), длина причала — 150 метров. Согласно реестру АМПУ, в порту работают операторы ГП «МТП «Усть-Дунайск» и Филиал «Усть-Дунайск» ГП «АМПУ».

Морской порт «Усть-Дунайск» в 2017 году увеличил грузооборот в сравнении с 2016 годом в 2,1 раза — до 54,2 тыс. тонн.

Трамп перешел запретную черту — политолог

ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЕ СКАНДАЛЫ 2018 ГОДА — «БРЕКЗИТ» и «СИРИЯ»
 
 

Трамп совершил фундаментальный грех, который он даже не чувствует, ибо он не политик, а бизнесмен.


Такое мнение высказал сегодня в ФБ политолог Виктор Небоженко.

Он сильно ослабил в президентских механизмах принятия решения институциональный критерий и усилил политический волюнтаризм. Он явно завидует авторитаризму, вседозволенности и «вседержавию» президента России Путина и пытается ему подражать.

Это очень необычно для США. Но Америка — не Россия, а Трамп — не Путин.

В Америке так не принято. Поэтому генерал Мэттис в своем письме прямо указал на опасность волюнтаристского, единоличного метода принятия решений президентом Трампом на примере Сирии.

Важно то, что оценка угрозы волюнтаризма Трампа исходит не от его политических противников, или республиканских соратников , а от всесильных американских генералов.

Реально президент Трамп незаметно для себя перешел ту запретную черту, которую установили еще «отцы-основатели» Америки для политиков.

Интересно, как США будут выходить из этого микрокризиса, геополитического скандала, аналогичного геополитической британской ловушке с «Брекзитом» премьера–министра Великобритании Мэй.

«Брекзит» — отменить нельзя, но и воспользоваться его преимуществами тоже трудно.

Иначе говоря, две ведущие страны англосаксонского мира — США и Великобритания, противники России, в 2018 году «погорели» на неудачной геополитике и испытывают от этого острый внутриполитический кризис.

Источник: Вільні новини

24.12.2018

Поезд Продана ушел: границу перекрывают - Кривицкий должен повысить сборы таможни на миллиарды

В Украине 22 декабря началась операция по перекрытию "черного" и сокращению объемов "серого" импорта.

За три месяца до президентских выборов премьер-министр Владимир Гройсман при поддержке президента Петра Порошенко предпринял попытку поменять правила игры на таможне. Попытка не первая за последние годы. Хотя, пожалуй, впервые нет шумихи, наоборот, полное молчание. С 22 декабря на таможне начался и новый передел влияния - команда бывшего экс-главы ГФС Мирослава Продана, в которую входит и нынешний и.о. Александр Власов, отстраняется от оперативного управления таможней, и все полномочия переходят к и.о. замглавы ГФС Виктору Кривицкому. По данным "Цензор.Нет", таможне поставлена задача повысить сборы в бюджет в феврале-марте не менее чем на 25% по сравнению с 2017 годом. Как это происходит и насколько это реально?
Поезд Продана ушел: границу перекрывают - Кривицкий должен повысить сборы таможни на миллиарды 01

Кадровые перемены

Как известно, Гройсман непосредственно контролирует управление всеми потоками на таможне, а Порошенко контролирует его деятельность с помощью СБУ. Вместо единой системы управления на таможне происходили и происходят борьба за потоки и влияние, что привело к полному хаосу в менеджменте. В результате - масштабный рост "черного" импорта, снижение налоговых поступлений с "серого" импорта из-за занижения таможенной стоимости. Гройсман многократно пытался уйти от контроля Порошенко, единства действий среди лидеров Блока Петра Порошенко никакого не было. Апофеозом конфликта между президентом и премьером стало дело Мирослава Продана - экс-и.о. главы ГФС, ставленника Гройсмана в июле 2018-го, телефон которого СБУ вскрыла и задокументировала взятки, коррупцию, незаконное обогащение. Дело Продана наносило удар по ближайшему окружению премьера и по нему лично. Президент использовал дело как аргумент, чтобы посадить Гройсмана за стол переговоров. И незадолго до дня выборов Порошенко и Гройсман нашли общий язык. На минувшей неделе в руководстве таможни премьер-министр произвел знаковые кадровые изменения, которые являются частью большого пакета договоренностей.

Лукашенко відмовився називати РФ “братньою державою”: лише партнером

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію "братньою державою", а лише партнером, оскільки у РФ "це поняття більше неприйнятне".

Про це він заявив на нараді з актуальних питань співробітництва з Росією, передає прес-служба глави Білорусі.

"Я вже не кажу братньою державою, тому що, як мене інформують, в Росії це не сприймається. Нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятне. Що ж, будемо партнерами", — сказав Лукашенко.

Водночас, за його словами, Росія для Білорусі є ключовим зовнішнім партнером.

"Ми завжди підкреслювали значимість цієї взаємодії. Всебічний характер наших відносин має серйозне значення не тільки для Білорусі, але також і для Росії", — каже білоруський лідер.

Лукашенко висловив занепокоєння, що, у той час, коли з усіх питань співпраці з Росією на різних рівнях ухвалені низка рішень, вони не усі виконуються.

"І на Вищій державній раді, і на союзному Радміні, і в двосторонньому форматі підписані багат угод. На жаль, як я часто говорю, вони не всі виконуються", — наголосив Лукашенко.

Мільйон українських заробітчан може переїхати з Польщі до Німеччини

zarobitchany

Від 500 тисяч до 1 мільйону українців можуть залишити польський ринок праці та переїхати на заробітки в Німеччину внаслідок ухвалення там нового закону про імміграцію. Про це розповіли в польській Асоціації підприємців і працедавців, повідомляє Поштівка з посиланням на видання Die Welt.

"За нашим помірним сценарієм, який ми вважаємо реалістичним, 500 тисяч українців залишать польський ринок праці. За нашим негативним сценарієм, це число буде вдвічі більше", – розповів президент Асоціації Якуб Бінковський.

За його словами, Польща серйозно постраждає через відтік робочої сили, і Асоціація, яка представляє понад 50 тисяч підприємств, вкрай стурбована можливими наслідками від німецького закону про імміграцію.

Раніше повідомлялося, що Німеччина може відкрити свої кордони для українських трудових мігрантів уже наступного року. Таким чином Німеччина може стати новою країною, куди будуть масово їхати українці, зважаючи на більшу кількість вакансій та вищий рівень зарплат.

У структурі генерації ЄС відновлювана енергетика сягнула 29%

Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС.

Про це повідомляється у дайджесті ДП "НЕК "Укренерго", передає "Поштівка".

"Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС. Вітрова, сонячна та гідроенергетика – основні гравці ринку відновлюваної енергії", – йдеться у повідомленні.

У цьому році частка біоенергетики становила 6% від загального виробництва енергії з відновлювальних джерел. Тому надалі біомаса відіграватиме все більшу роль як резервне джерело енергії, зазначено у дайджесті. До 2020 року частка біоенергетики сягне 20% у виробництві відновлюваної енергії в Європейському союзі.

Нагадаємо, нещодавно в Україні було прийнято закон, який спрощує бюрократію для інвесторів у вітряні електростанції.

Тим часом ЄБРР припинив фінансування проектів сонячної енергетики в Україні. Банк занепокоєний відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від "зеленого" тарифу до інших, більш раціональних методів підтримки розвитку ВДЕ.

Золотовалютні резерви досягли показників часів Януковича

Путин готов платить за рост резервов стабильностью рубля - Bloomberg Поштівка

Нацбанк зробив прогноз в очікуванні ефекту від виданих Світовим банком гарантій.

Надходження першого траншу кредиту stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) і пов'язаного з ним фінансування може збільшити міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) до рівня понад 20,4 млрд доларів.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Наші резерви можуть вирости до рівня більше, ніж було на 31 січня 2013 року, і вони перевищуватимуть 20,4 млрд доларів", – сказав він Чурій.

Він уточнив, що цей прогноз зроблений з урахуванням очікуваного надходження близько 400 млн доларів зовнішнього фінансування, які уряд залучить під надані Світовим банком гарантії.

Заступник голови НБУ нагадав, що на цьому тижні Україна отримала 1,4 млрд доларів першого траншу stand-by від МВФ, а раніше в грудні-2018 – 500 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

Після надходження першого траншу stand-by Нацбанк 21 грудня відзвітував про зростання резервів до 20,1 млрд доларів, що стало максимумом за п'ять років – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

На Росії зафіксовано рекордний за 5 років відтік інвестицій

9 ознак того, що ви ніколи не розбагатієте Поштівка

В 2018 році міжнародні інвестори вивели з російських фондів рекордний об'єм коштів за останні 5 років. Сумарний відтік перевищує 1 млрд доларів США, що є найгіршим показником серед фондів країн, що розвиваються, – повідомляє Поштівка з посиланням на «Комерсант».

Згідно з оцінкою видання, що базується на даних Bank of America Merrill Lynch, відтік інвестицій з фондів, орієнтованих на російський ринок, лише за останні три тижні склав 330 млн доларів США.

Більше ніж у цьому році російські фонди загубили лише у 2013 – сумарний відтік інвестицій склав 3,1 млрд доларів США.

Аномальну поведінку інвесторів на російському ринку пов'язують з геополітичним фоном довкола країни та санкціями, які лякають вкладників.

Раніше повідомлялося, що Басманний суд Москви в черговий раз продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької фабрики "Рошен".

15.12.2018

Обсяг світового боргу досяг рекордного показника – МВФ

Обсяг державного та приватного боргу в світі досяг рекордних 184 трлн доларів в 2017 році.

Про це повідомляється в огляді Міжнародного валютного фонду, передає "Поштівка".

Це еквівалентно 225% глобального ВВП. В середньому світовий борг в даний час перевищує 86 тисяч доларів в розрахунку на особу, що більш ніж в 2,5 рази перевищує середній дохід у розрахунку на душу населення.

У трійку найбільших світових позичальників входять США, Китай і Японія. На ці країни припадає більше половини обсягу глобальних боргів, що перевищує їх частку в загальносвітовому виробництві, відзначається в повідомленні фонду.

МВФ враховує в своїх розрахунках дані зі 190 держав.

В Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів

З окупованих територій виїхали близько 1 млн пенсіонерів Поштівка

В Україні не зможуть виконати обіцянки щодо щорічної індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування.

Про це журналістам повідомив голова Пенсійного фонду України Євген Капінус, передає "Дзеркало тижня".

За його словами, сьогодні в Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

У Світовому банку вважають, що Україні необхідно продовжувати підвищувати пенсійний вік.

06.12.2018

Завершение войны на востоке Украины является приоритетом для ОБСЕ — представитель Франции


Завершение войны в восточной Украине является приоритетом для ОБСЕ. Франция полностью преданна полной имплементации Минских договоренностей.

Об этом заявила постоянный представитель Франции при ОБСЕ Вероник Роже-Лакан на министерской встрече организации, которая проходит 6-7 декабря в Милане, сообщает собственный корреспондент Вільні новини.
«Одиннадцатого ноября мы отмечали 100-летие перемирия (завершение Первой мировой войны — ред.). И спустя 100 лет уже более четырех лет на востоке Украины идут ужасные военные действия. Их завершение является приоритетом для ОБСЕ», — заявила французский посол.
Она подчеркнула, что Франция вместе с Германией всегда готовы к продолжению посреднической роли в Нормандском формате во имя полной имплементации Минских договоренностей.

Роже-Лукан в который раз выразил позицию Франции в поддержку суверенитета и территориальной целостности Украины.

Французский посол также подчеркнула, что один из членов ОБСЕ аннексировал территорию своего соседа, дестабилизирует регион и безосновательно захватил корабли.

Она подчеркнула необходимость деэскалации ситуации в регионе и соблюдения международного права и принципов ОБСЕ.

МЗС Литви ініціює санкції проти Росії через морську агресію

ЄС узгодив продовження санкцій проти Росії Поштівка

Міністерство закордонних справ Литви пропонує ввести індивідуальні санкції проти росіян, причетних до збройного захоплення українських кораблів і військових моряків в нейтральних водах Чорного моря.

Про це в четвер, 6 грудня, повідомила прес-служба відомства, пише Поштівка.

"6 грудня Міністерство закордонних справ Литовської Республіки звернулося до Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки з пропозицією включити в національний список небажаних осіб, які брали безпосередню участь у акті агресії проти українських військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада, а також представників військового керівництва Російської Федерації, відповідальних за цей акт", – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що МЗС Литви активно проводить консультації з іншими членами міжнародного співтовариства щодо необхідних контрзаходів стосовно Росії.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і з застосуванням бойової зброї захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали декілька моряків, РФ незаконно утримує 24 українця.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, РФ незаконно захопила 24 українця.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєного стану набув чинності 28 листопада.

02.12.2018

На польську економіку працюють два мільйони українців

zarobitchany

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив про те, що на польську економіку працюють два мільйона українців, ще 40 тисяч студентів з України навчаються у польських навчальних закладах.

Про це він повідомив на засіданні українсько-польського форуму партнерства в Києві в суботу, 1 грудня, передає "Поштівка".

"За різними оцінками, в Польщі знаходяться вже майже 2 млн українців, які працюють у нас в ключових сферах економіки: будівництві, сільському господарстві, послугах. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави", – сказав Чапутович.

Польський міністр додав, що в 2017 році польські консули видали українським громадянам 1,2 млн віз.

Нагадаємо, в Національному банку України очікують, що у 2019 році значно знизиться  інтенсивність трудової міграції з України до Польщі.

Раніше повідомлялося, що переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі.

Продати Приватбанк одному інвестору буде дуже важко – голова Наглядової ради


Продати Приватбанк повністю приватному інвестору буде дуже важко.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Енгін Акчакоча, голова Наглядової ради Приватбанку.

"Він повинен бути відкритий для різних форм і методів приватизації. Вони можуть включати в себе частковий продаж банку, виведення банку на IPO або поділ його на кілька частин", — каже Акчакоча.

"Судові справи — це тривалі й складні процеси, але на плани держави щодо виходу з капіталу банку вони впливати не повинні", — вважає він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію Приватбанку і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

В Украине обновили инструкцию согласования въезда иностранных журналистов в Крым


На период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым

В Украине на период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым. Об этом сообщает пресс-служба Министерства информационной политики.

Мининформполитики  совместно с Государственной миграционной службой и Государственной пограничной службой приняли решение на период действия правового режима военного положения оставить в силе механизм доступа иностранных журналистов во временно оккупированный Крым с несколько обновленной инструкцией.

Как сообщает в воскресенье пресс-служба ведомства, окончательное решение о пропуске иностранных журналистов на территорию временно оккупированного Крыма будет приниматься ГПСУ в рамках возложенных на нее полномочий по внедрению правового режима военного положения.

Напомним, ранее Украина закрыла въезд для мужчин из России в возрасте 16-60 лет. В связи с военным положением мужчин с российским гражданством будут пускать в Украину только по гуманитарным причинам.

Также Украина запретила въезд в Крым для иностранцев. С четверга, 29 ноября, административную границу с оккупированным полуостровом могут пересекать исключительно граждане Украины. Ограничения будут действовать в течение действия военного положения.

Отметим, ранее сообщалось, что на границе в отношении россиян действуют усиленные меры контроля.